Zasady zwiedzania muzeum

Muzeum to miejsce, w którym przechowywane są eksponaty o dużej wartości naukowej. Z tego względu podczas wizyty w muzeum konieczne jest postępowanie zgodnie z obowiązującymi w tym miejscu zasadami.

Najważniejszym punktem regulaminu każdego muzeum jest zakaz dotykania eksponatów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet delikatny dotyk może przyczynić się do uszkodzenia cennych eksponatów. Nad przestrzeganiem tego zakazu czuwają pracownicy muzeum, jednak każdy odwiedzający powinien sam pamiętać o tej bardzo ważnej zasadzie. W muzeum nie można także spożywać pokarmów i napojów oraz palić papierosów. Surowo wzbronione jest wnoszenie broni palnej i ostrych przedmiotów. Ważną rolę odgrywa także kwestia aparatów fotograficznych. Większość muzeów umożliwia wykonywanie zdjęć, jednak bez użycia lampy błyskowej. Przed zrobieniem zdjęcia należy zatem upewnić się, że lampa ta jest wyłączona. Osoby odwiedzające muzeum mają ponadto obowiązek postępowania w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym zwiedzającym. Należy zatem unikać głośnych rozmów oraz pamiętać o wyłączeniu telefonów komórkowych.

zasady zwiedzainia muzeumz Zasady zwiedzania muzeum

Zwiedzający zobowiązani są ponadto to postępowania zgodnie ze wskazówkami pracowników muzeum. W niektórych sytuacjach muszą oni bowiem podjąć dodatkowe działania, które mają na celu zachowanie porządku i bezpieczeństwa. Nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w muzeum może spowodować usunięcie danej osoby z budynku, a w szczególnych przypadkach nawet podjęcie przeciwko niej działań na drodze prawnej.

Komentarze są wyłączone.